Piramit Pasta Tarifi

10.02.2014
9.807
Piramit Pasta Tarifi

Piramit Pasta Tarifi

Küçüklüğümden beri canım annem en kolay pasta tarifi olan bu pastayı bizlere sık sık yapardı… Bende şimdi çocuklarıma aynı şekilde yapıyorum ama Oktay Usta’nın tarifini :).

MALZEMELERİ:
1 paket petibör bisküvi
250 gram krema
250 gram bitter çikolata
100 gram margarin
piramit pasta
YAPILIŞI:

Öncelikle kremamızı tenceremize koyarak az bir süre kaynatıyoruz. Kaynatma işlemi bittikten sonra altını kapatıyoruz ve parçaladığımız bitter çikolatamızı içerisine koyuyoruz. Ve çikolatamızın erimesini sağlamak amacıyla karıştırıyoruz.


Sponsorlu BağlantılarSıcaklığı biraz düştükten sonra içerisine margarinimizi ekliyoruz. İyice harmanlıyoruz. Sıcaklığı oda sıcaklığında olduğunda buzdolabına koyuyoruz. Soğutma işlemi bittikten sonra kremamızın sürülebilir kıvama gelmesi için sürekli karıştırıyoruz.

Hazırladığımız harcı petibör bisküvilerin üzerine sürüyoruz. Beş tane sinin üzerine sürdükten sonra hepsini üst üste koyuyoruz. En son kata sürmüyoruz.

Hazırlamış olduğumuz pastamızı 1 saat kadar daha buzdolabında bekletiyoruz. Soğuyan pastamızı çıkarıp, çapraz şekilde kesiyoruz.

İki parçayı üçgen şekil olacak şekilde sırt sırta koyuyoruz. Üzerine kalan krema harcından sürüp, kenarlarını kapatıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.