Karnabahar Kokusu Nasıl Giderilir?

07.11.2016
3.220
Karnabahar Kokusu Nasıl Giderilir?

Karnabahar Kokusu Nasıl Giderilir?

Herkesin merak ettiği ve bu durumdan muzdarip, olduğunu düşündüğüm bir püf noktası daha paylaşmak istiyorum sizlere… Çoğu insan sırf bu yüzden bu sağlıklı ve lezzetli yemeği yapmaktan çekinir.
Yaz sebzeleri güzeldir ama kış sebzelerinin de yeri ayrıdır. Sebzeleri hangi mevsimde yetişiyorsa o vakit yemek daha sağlıklıdır. Ancak o zaman içerdikleri vitamin ve minerallerden tam olarak yararlanırız. Yaz aylarını geride bıraktık, kış sebzelerini son zamanlarda pazarlarda görmeye başladık. Karnabaharın yemek veya salata yaptığımız bembeyaz göbekleri onların çiçekleridir.

karnabahar-kokusu-nasil-giderilir
Zengin C vitamini bulunduran bu sebze pişirilirken mutfağa bazı kişilerin sevmediği hatta sadece bu yüzden mutfaklarına sokmadığı bir koku yaymaktadır. Karnabahar kokusunu nasıl giderilir, diyen hanımlar aşağıdaki önerileri görünce memnun olacaklardır. Ufak ilavelerle pişerken hem yaydıkları koku azalacaktır hem de daha beyaz olacaklardır. İşte öneriler:


Sponsorlu Bağlantılar*Pişirmeye başlamadan önce, tuzlu ve soğuk suyun içine koyularak bekletilir.

*Haşlarken tenceredeki suya bir tutam tuz ile 2 çorba kaşığı sirke ilave edilirse kokusu azalacaktır.

*Haşlama sırasında suyun içine ilave edilecek biraz süt de karnabaharların bembeyaz görünmesini sağlayacak, kokusunu da giderecektir.

*Kaynamakta olan suya 1–2 dilim patates, birkaç nohut ya da bir tülbent içinde bir dilim ekmek koyarak kokudan kurtulabilir, karnabaharınızın daha beyaz olmasını sağlayabilirsiniz.

*Karnabaharınız pişerken fırınınıza bir adet elma da koymayı deneyebilirsiniz.

* Haşlama sırasında suya birkaç defne yaprağı atmak da öneriler arasındadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.