Mısır Unlu Patlıcan Kızartması Tarifi

12.01.2016
7.746
Mısır Unlu Patlıcan Kızartması Tarifi

Mısır Unlu Patlıcan Kızartması Tarifi
Kızartmayı sevmeyenimiz yoktur. Sıcakta yenir, meze olarak soğukta… Bizim evde de çok sevilerek yeniyor. Özellikle kabak ve patlıcan kızartması… Her seferinde değişik tatta yapmaya özen gösteriyorum. Şimdilerde favorimiz bu lezzetli kızartmalar. Galeta unuyla da denedim ama mısır unuyla çok daha lezzetli oluyor. Mısır unu patlıcana çok yakışıyor. Bir an önce denemenizi öneriyorum.
MALZEMELERİ:
6 tane Patlıcan
Tuz
1 çorba kasesi Mısır unu
KIZARTMAK İÇİN:
Sıvı yağ
misir unlu patlican kizartmasi
YAPILIŞI:
Öncelikle patlıcanlarımızı soyuyoruz. Daha sonra uzunlamasına ortadan ikiye keselim ve ardından yine uzun ince olarak parçaarımızı dilimliyoruz.


Sponsorlu BağlantılarTuzlu suya koyup, acı sularının çıkmasını sağlıyoruz. Yarım saat kadar beklettikten sonra bir tencereye su koyuyoruz. Patlıcanlarımızı da süzüp, suya ekliyoruz, hafif tuz ekliyoruz ve ocağımızı açıyoruz.

Patlıcanlarımız haşlanana kadar bekliyoruz. Daha sonra patlıcanlarımızı süzüyoruz. Bir tepsiye mısır unu koyuyoruz. Patlıcanlarımızı hafifçe sıktıktan sonra güzelce mısır ununa buluyoruz.

Tavaya az sıvı yağ koyuyoruz ve kızdıktan sonra patlıcanlarımızı yanyana diziyoruz. Önce bir taraflarını kızartıyoruz.

Daha sonra da bir kapak yardımıyla çevirerek diğer taraflarını kızartıyoruz. Daha sonra servis tabağına alarak servise sunuyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.