Düdüklü Tencerede Taze Fasulye Tarifi

13.08.2016
18.886
Düdüklü Tencerede Taze Fasulye Tarifi

Düdüklü Tencerede Taze Fasulye Tarifi

Taze fasulyenin bol ve taze olduğu şu dönemde sizlere çok pratik ve çok lezzetli bir taze fasulye tarifi vermek istedim. Pratik diyorum. Çünkü düdüklüde pişiriliyor. Ayrıca düdüklüde olduğu için de daha sağlıklı oluyor diyebiliriz. Çünkü bütün besin değerleri içinde kalıyor. Normal tencerede olduğunda buharla kaybedebiliyor bu değerleri… Buyurun fasulyeler tezgahtayken güzel bir taze fasulye yemeği yapalım.

MALZEMELERİ:
500 gr. taze fasulye
1 tane soğan
2 tane domates
Yarım çorba kaşığı salça
Tuz
1 tane küp şeker
Sıvı yağ
duduklu tencerede taze fasulye
YAPILIŞI:
Öncelikle fasulyelerimizin üç kısımlarını alıyoruz ve ortadan ikiye veya üçe bölüyoruz. Daha sonra süzgece alıyoruz ve akan suyun altında yıkadıktan sonra süzülmeleri için bekliyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar



Soğanımızı soyuyoruz. Ardından küçük küçük doğruyoruz.

Domateslerimizi de aynı şekilde soyup, küçük küpler halinde doğruyoruz.

Düdüklü tencereye sıvı yağımızı koyuyoruz ve ardından soğanımızı ekleyip, karıştırarak, kavuruyoruz. Ardından yarım yemek kaşığı salçamızı da ilave ediyoruz ve kokusu çıkana kadar kavuruyoruz.

Daha sonra da doğradığımız domatesleri ekliyoruz ve kavuruyoruz. Bir kaç dakika sonra taze fasulyelerimizi ilave ediyoruz. Tuzunu da katıp, kavuruyoruz.

Sonra fasulyelerin üzerini iki parmak geçecek kadar sıcak su ekleyip, şekerini atıyoruz ve düdüklü tenceremizin kapağını kapatıyoruz.

Düdüklü tenceremiz buharını vermeye başladıktan sonra kısık ateşte pişiriyoruz. Yaklaşık 15-20 dakikada pişiyor. Tencerenizin ayarında zaten vardır.

Daha sonra altını kapatıyoruz ve sıcak veya soğuk olarak servise sunuyoruz.

Afiyet olsun…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.