Kuzu İncik Haşlama Tarifi

01.10.2014
10.120
Kuzu İncik Haşlama Tarifi

Kuzu İncik Haşlama Tarifi
Yine bayrama yakışır bir tarif vermek istedim. Ben haşlamaya en çok kuzu etini yakıştırıyorum. Çoğu insan sevmez hatta çocuklar haşlama kokusunu duyduğu gibi kaçar. Fakat oldukça sağlıklı ve hafif bir yemektir. Bayramda gelen misafirlerinize de yapabilirsiniz. misafirin sayısına göre et ve diğer malzemeleri arttırabilirsiniz.
MALZEMELERİ:
4 tane kuzu incik
3 tane havuç
4 tane orta boy patates
1 tane kuru soğan
Tuz
kuzu incik haslama
YAPILIŞI:


Sponsorlu BağlantılarÖncelikle malzemelerimizi hazırlayalım. Patateslerimizi istediğimiz boyutlarda doğrayarak suda bekletelim. Havuçlarımızı da aynı şekilde doğrayalım. Soğanımızı iri iri doğrayalım. İnciklerimizi düdüklü tenceremize koyalım ve üzerine iki parmak geçene kadar su koyup, kapağını kapatalım.

Kaynayana kadar yüksek ateşte pişirelim. Düdüğü ötüp, kaynadığını haber verince 20 dakika kadar orta ateşte pişirelim. Daha sonra ocaktan alıp, havasının çıkmasını bekleyelim.

Havası çıkan düdüklümüzü açalım ve doğradığımız malzemeleri ve tuzu içerisine ekleyelim. Suyu azalmışsa az sıcak su ilavesi yaparak kapağını kapatalım.

Kaynadıktan sonra 10-15 dakika daha pişirelim ve altını kapayalım. Dilerseniz limon suyu ve yumurta sarısı ile terbiye yapabilirsiniz. Ben genellikle böyle sade yapıyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.