Kuzu Tandır Tarifi

10.12.2014
11.803
Kuzu Tandır Tarifi

Kuzu Tandır Tarifi
Özel günlerinizde, özel misafirlerinize sunabileceğiniz harika bir et yemeği. Kuzu olmasından dolayı hem kolay pişiyor, hem de yumuşacık oluyor. Yerken insanın ağzında dağılan harika bir et. Çoğu kişi tercih etmese de bence en sağlıklı etlerden biri… Bayram günleri için de güzel bir yemek olabilir. Tandır deyip, yapılışını gözünüzde büyütmeyin. Bu pratik olanı… Ne yazık ki çocukların çoğu yemiyor. Oysa ki kokan et bence koyun eti. Kuzu eti o kadar da çok kokmuyor. Tabi ki gelen misafirlerinde kuzu eti yediklerinden emin olduktan sonra pişirin derim :). Pirinç pilavı ile harika gidiyor. Bir de bol yeşillik salatası… İşte harika bir menü…
MALZEMELERİ:
1 tane kuzu kol
Tuz
Karabiber
kuzu tandir
YAPILIŞI:


Sponsorlu BağlantılarKuzu kolumuzu kasaptan alırken tandır yapacağınızı söyleyerek tandırlık hazırlatıyoruz. Eve geldikten sonra yıkıyoruz. Üzerine tuz ve karabiber serperek iyice ovuyoruz.

Büyük çelik bir tencereye koyuyoruz ve kapağını kapatıyoruz. Ocağımızı çok kısık olarak ayarlıyoruz. yirmi beş dakika kadar bu şekilde pişiriyoruz.

Daha sonra kapağını açıp, etimizin sulandığını görüyoruz. Ocağımızın ısısını biraz yükseltiyoruz. Hafif hafif etin suyunu çektiriyoruz.

Sonra yeniden çok kısık ateşe alıyoruz. On beş dakika kadar bu şekilde tekrar pişiriyoruz. Kapağını kapatıyoruz. Açtığımızda güzel bir şekilde kızardığını göreceksiniz. Sıcak olarak pilavla beraber servise sunuyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.