Marul Salatası Tarifi

13.03.2016
6.746
Marul Salatası Tarifi

Marul Salatası Tarifi
Hemen hemen her yemeğin yanına çok yakışan ve yedikçe insanın içini açan bir salata bu… Yapılışı da oldukça kolay. Aileniz ve misafirlerinize gönül rahatlığı ile sunabilirsiniz. Hatırlatmam gereken bir şey var. Yeşilliklerinizin çok güzel temizlendiğinden emin olun. Bunu da sirkeli suda yarım saat kadar bekleterek yapın ki iyice temizlenmiş olsun…
MALZEMELERİ:
Çeyrek demet kıvırcık marul
Çeyrek demet Akdeniz yeşilliği
5-6 sap taze soğan
2-3 tane küçük boy domates veya 7-8 tane çeri domates
2 tane küçük boy salatalık
SOSU İÇİN:
1 tane limon suyu
Zeytinyağı
Tuz
marul salatasi
YAPILIŞI:
Öncelikle marullarımızın yapraklarını ayırıyoruz. Daha sonra akan suyun altında yıkıyoruz ve sirkeli su dolu kaba koyuyoruz.


Sponsorlu BağlantılarTaze soğanlarımızı da ayıklayıp, bu suya koyuyoruz. Domates ve salatalıklarımızı da bu suya koyun ki iyi temizlensinler

Yarım saat sonra marul yapraklarımızı bu sudan alıyoruz ve tekrardan akan suyun altında yııkıyoruz. Aynı şekilde diğer malzemelerimizi de yıkıyoruz.

Tüm malzemelerin iyice kurumasını sağlıyoruz. Marullarımızı ister elimizle kopararak doğruyoruz, istersek de bıçak yardımıyla doğruyoruz. Elimizle koparırsak daha sağlıklı olduğu söyleniyor.

Onları bir kaba alıyoruz Daha sonra taze soğanlarımızı doğruyoruz. Domateslerimizin kabukları kalınsa soyup, doğruyoruz. Kabukları ince ise kabukları ile doğrayın. Salatalıklarımızı da soyup, doğruyoruz ve diğer malzemelerin yanına ilave ediyoruz.

Hepsini bir güzel harmanlıyoruz. Bir kaba limon suyumuzu sıkıyoruz. İstediğimiz miktarda zeytinyağı kyuyoruz. Tuzunu da ayarlayıp, hepsini karıştırıyoruz.

Hazırladığımız sosu salatamızın üzerine gezdirerek, döküyoruz. Salatamızı servis tabağına alarak, servise sunuyoruz.

Afiyet olsun…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.