Mısır Mücveri Tarifi

28.10.2014
3.208
Mısır Mücveri Tarifi

Mısır Mücveri Tarifi
Mücveri her türlü sebzeden yapmışlığım vardır. Birtek mısırdan yapmamıştım. Bu tarifi geçen gün denedim ve çocuklarla bayıldık. Gerçekten mücveri de çok güzel oluyor. Mısırı taze olarak bulamazsanız konservesinden de olur. Tabiki tazesinin yerini tutmaz. Bence mutlaka denemelisiniz. Sevdiklerinize sunduğunuzda çok olumlu tepkiler alacaksınız.
MALZEMELERİ:
2 tane süt mısırı
2 tane yumurta
2 tane taze soğan
Dereotu
2 çorba kaşığı un
Tuz
Sıvıyağ
misir mucveri
YAPILIŞI:


Sponsorlu BağlantılarÖncelikle mısırlarımızı tencereye koyuyoruz ardından su ve tuz ekleyip, haşlanmaya bırakıyoruz. Mısırlarımız haşlandıktan sonra biraz soğutuyoruz ve tanelerini koçanından ayırıyoruz. Taze soğanlarımızı incecik doğruyoruz. Dereotumuzu da incecik kıyıyoruz.

Büyük bir kaba yumurtalarımızı kırıyoruz. İncecik doğranan yeşilliklerimizi ekliyoruz. Güzelce çırpıyoruz. Ardından unumuzu da ekleyip, çırpmaya devam ediyoruz. Tabiki biraz da tuz katmayı ihmal etmiyoruz.

Tavamızın içine sıvıyağımızı koyuyoruz. Ardından hazırladığımız harçtan kaşık yardımıyla alıp, yağın içine atıyoruz. İki tarafını da güzelce kızartıyoruz.

Kızaran mücverleri bir kağıt havlu üzerine çıkarıyoruz ki fazla yağlarını alsın. Ardından sıcak olarak servise sunuyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.