Portakallı Kereviz Tarifi

02.01.2015
7.857
Portakallı Kereviz Tarifi

Portakallı Kereviz Tarifi
Bu çok güzel bir zeytinyağlı tarifi… Ymeğe misafirleriniz varsa mutlaka yapıp, sunun. Emin olun çok severek yiyecekler. Kereviz sağlık açısından gerçekten çok faydalı bir sebze… Şimdi tezgahlarda çok bulunduğuna göre yapıp, ailesine sunun. Onlar da sürekli isteyecekler. Portakal ve kerevizin uyumu çok güzel. Ben bazen sıcak olarak yapıp, ana yemek olarak aileme yapıyorum. Çok da güzel oluyor.
MALZEMELERİ:
1 kg. Kereviz
1 bardak portakal suyu
2 tane patates
2 tane havuç
1 tane soğan
1 bardaktan biraz fazla sıcak su
1 tane şeker
Tuz
Zeytinyağı

portakalli kereviz


Sponsorlu BağlantılarYAPILIŞI:

Büyük bir kaseye su koyup, limon suyu sıkın ardından. Kerevizimizi soyalım ve küp küp doğrayıp, limonlu suya koyalım ki kararmasın. Soğanımızı yemeklik doğrayalım. Havuçlarımızı soyup, doğrayalım. Patatesimizi de soyup, küp küp doğrayalım.

Tencereye zeytinyağımızı koyalım. Ardından soğanlarımızı koyup, kavurmaya başlayalım. Çok fazla geçmeden havuçlarımızı ilave edelim.

Daha sonra patates ve kerevizlerimizi ilave ederek, kavurmaya devam edelim. Kesme şekerimizi ekleyelim. Bir bardak portakal suyunu ilave edelim.

Bir bardak sıcak suyu da ekleyelim. Tuzunu da ekleyelim. Kaynayana kadar yüksek ateşte kaynadıktan sonra kısık ateşte pişmeye bırakalım.

Yaklaşık olarak 30 dakika da pişiyor. Sebzelerin yumuşaklığından anlayabilirsiniz. Piştikten sonra ister sıcak, isterseniz de soğuk olarak servis edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.