Tavuk Sote Tarifi

23.05.2014
116.365
Tavuk Sote Tarifi

Tavuk Sote Tarifi
Çok pratik ve çok lezzetli bir tavuk yemeği… Ben öyle uğraştırıcı yemekler yapmak istemediğimde tavuk sote gibi pratik yemekler yaparım. Yanına bir de pilav yaparım. Böylece bir öğünümü atlatmış olurum.
MALZEMELERİ:
2 tane tavuk göğsü
8 tane sivri biber (birkaç tanesi acı olursa daha iyi olur)
6 tane domates
1 tane soğan
Yeteri kadar tuz
Sıvıyağ
Karabiber
tavuk sote
YAPILIŞI:


Sponsorlu BağlantılarÖncelikle malzemeleri hazırlamakla başlayabiliriz. Tavuk göğüslerimizi kalın ise incelttikten sonra yapabildiğimiz kadar ufak küpler halinde doğruyoruz. Domateslerimizin kabuklarını soyuyoruz ve aynı şekilde ufak ufak doğruyoruz.

Biberlerimizin çekirdek kısımlarını çıkardıktan sonra onları da önce uzunlamasına daha sonra küp küp doğruyoruz. Soğanımızı yemeklikten çok daha ufak halde doğruyoruz. Gelelim yapım aşamasına, sıvıyağımızı büyük bir tavamızın içerisine koyuyoruz biraz kızdıktan sonra soğanlarımızı içerisine atıp, kavurmaya başlıyoruz.

Ardından biberlerimizi ilave ediyoruz. Biberlerimiz biraz yumuşadıktan sonra etimizi ekliyoruz. Bu şekilde biraz daha kavurduktan sonra domateslerimizi ekliyoruz.

Domateslerin suyu pişmesi için yeterli olacaktır. Ama domateslerimiz fazla sulu değil ise çok az sıcak su ilavesi yapabiliriz. Ardından tuzunu ve karabiberini ekliyoruz ve kısık ateşte etlerimiz yumuşayana kadar pişiriyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. acemi(tavuk nerde) dedi ki:

  tavukları ne zaman atcaz.bu bildiğin yumurtasız menemen tarifi olmuş.

  1. admin dedi ki:

   Biberlerden sonra etimizi atacağımız yazılıdır. Tavuk eti olarak yazılmamış ama etimiz diye yazıyor efendim.

 2. selma dedi ki:

  Tavuk eti de olurmu bu tarife

  1. admin dedi ki:

   Tavuk eti de derken zaten tarif tavuk sote ? ne sormak istediğinizi anlamadım. Yanlış mı yazdınız acaba?