Taneli Sebze Çorbası Tarifi

28.06.2014
6.980
Taneli Sebze Çorbası Tarifi

Taneli Sebze Çorbası Tarifi
Özellikle soğuk kış akşamlarında vazgeçemediğimiz lezzetlerdir çorbalar… Daha kapıdan içeri girildiği gibi alınan çorba kokusunun yüzümüzde oluşturduğu ifade başka bir mutluluktur. Sizlere bol vitaminli ve içildiği zaman tadına doyamayacağınız Taneli Sebze Çorbası ‘nın tarifini veriyorum.
Dilerseniz yaz sebzeleri ile de aynen yapılır. (Fasulye, kabak, havuç, bezelye vs. sebze konarak.)
MALZEMELERİ:
3-4 adet patates
2 adet pırasa
2-3 adet havuç
2-3 adet yaprak lahana
1 küçük baş kereviz
2 kaşık yağ
1 kaşık un
1,5 litre et suyu veya su (4-6 su bardağı)
1 büyük baş soğan
Arzu edilirse salça
taneli sebze corbasi
YAPILIŞI:


Sponsorlu BağlantılarBütün sebzeleri ayıklayıp, yıkayınız. Sebzeleri 2-3 mm. karelik parçalara doğrayınız. Bir tencereye yağı ve kıyılmış soğanı koyunuz. Orta hararetli ateşte hafif kavurunuz.

Soğanlar hafif ölünce, bir kaşık unu koyup, bir-iki defa karıştırınız patatesler hariç, kıyılmış sebzeleri katıp hafifçe kavurunuz.

Et suyunu veya suyu ilâve edip, sob2eler biraz yumuşayıncaya kadar pişiriniz. Sebzeler biraz yumuşayınca aynı büyüklükte doğranmış patatesi ilâve ediniz. (Patates çabuk piştiği için, ayrı konur.) İstediğiniz yumuşaklığa gelince, terbiyesini koyunuz.

Terbiyesi limonlu veya sütlü olabilir. Ekşi tadda olmasını isterseniz, limonlu terbiye yapınız. Hafif tatlı tadda olmasını isterseniz, sütlü terbiye yapınız. istediğiniz bir garnitürle sofraya alınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.