Çay Saati Menüsü 1

12.03.2015
73.790
Çay Saati Menüsü 1

Çay Saati Menüsü 1
Hanımların ertesi gün misafiri varsa mutlaka telaşlı olurlar. Özellikle misafirlerini iyi ağırlamak için öncelikle onlara ne ikram edeceklerini düşünürler. Bazen işin içinden çıkamazlar ve çok kararsız kalırlar. Aynı zamanda ev temizliğini de düşündükleri için menü yapmakta sıkıntı çekebilirler ben burada size yardımcı olmak adına birkaç tatlı ve tuzlu tarifi vermek istedim. Belki sıkıntınızı biraz hafifletebilirim diye… Böyle menüler vermeye devam edeceğim sizlere… Bu ilk menü o yüzden bende biraz zorlandım… Ama daha sonra da değişik menülerle sizlere yardım edeceğimi hatırlatmak isterim. Şimdi telaşı bir kenara bırakalım ve sakin bir şekilde hangisini önce yapacağınıza karar verelim. Bana sorarsanız, önce tatlılardan başlayın derim. Daha sonra tuzlular ve en son salata olsun ki, içerisindeki taze otlar sörpmesin. Hadi bakalım şimdiden kolay gelsin sizlere… Umarım istediğiniz sonucu almanızda yardımım olur.

cay saati menusu

Tariflerimiz fotoğrafların altında linkte… Tıklayarak o tarifimize ulaşabilirsiniz.

Gelelim menümüzde neler olabilir onu konuşmaya öncelikle bir tuzlu ile başlayalım derim işimize… Pratik bir talaş böreği yapmaya ne dersiniz? Hem kıymalı hem de sizi fazla yormayacak..

Kıymalı Talaş Böreği
kiymali-talas-boregi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/kiymali-talas-boregi-tarifi/

Tabi ki iyi bir tabak hazırlamak istiyorsanız tek tuzlu işinize yaramaz. Evet biraz yorulabilirsiniz. Ama amacınız misafilerinizin evinizi memnun olarak terketmesi değilmi? Belki de sunduğunuz tatların da tariflerini isterler. Bence o zaman çok daha mutlu olursunuz.
İkinci tuzlumuz

Sade Açma Tarifi
sade-acma
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/sade-acma-tarifi/


Sponsorlu BağlantılarŞimdi de tatlı kısmına geçmeye ne dersiniz? Bunun için de iki tarif vermek istedim sizlere. Biri kek olsun dedim biri de kurabiye… Böylece gelen herkesin gönlünü yapmış oluruz diye düşünüyorum.
İlk tatlı tarifimiz çok lezzeli bir kek tarifi… Herkes mutlaka bitirecek emin olabilirsiniz. Çünkü bir Oktay Usta tarifi… Soslu olmasından dolayı da yumuşacık ve ıslak olacak. Bu şekilde tuzluların yanında çok iyi gideceğini düşünüyorm. Ayrıca bence gelecek olan çocukların da favorisi olacak diye düşünüyorum.

Çikolatalı Islak Kek Tarifi
cikolatali-islak-kek
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/oktay-usta-cikolatali-islak-kek-tarifi/

Evet bir diğer tatlı mamamız da yine Oktay Usta’dan çok lezzetli bir kurabiye tarifi. Ağızda çok güzel dağılan ve çay ile birlikte çok iyi giden bu kurabiye

Kuru Üzümlü Fındıklı Kurabiye Tarifi
kuru-uzumlu-findikli-kurabiye
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/kuru-uzumlu-findikli-kurabiye-tarifi/

Eveeett gelelim günlerimizin, çay saatlerimizin olmazsa olmazlarından birine tabiki Kısıra :). Bu tarifi sevmeyen pek bulamazsınız. Diğer mamaların yanına da salata olarak yakışacağını düşünüyorum.

Kısır Tarifi
kisir
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/kisir-nasil-yapilir/

İşte hanımlar harika bir tabak oldu bence… Misafilerinizi mutlu edecek, sizleri de beğenileriyle gururlandıracak. Ayrıca tariflerini isteyebilirler yazılı olarak yanınızda bulunsun. 🙂 Daha değişik çay saati menüleri ile de sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Şimdilik bu kadar…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.