Misafir İçin Akşam Yemeği Menüsü 1

13.03.2015
326.987
Misafir İçin Akşam Yemeği Menüsü 1

Misafir İçin Akşam Yemeği Menüsü 1
Sizlere artık sık sık menü tarifleri vereceğimi söylemiştim. İşte onlardan biri daha… Biz hanımlar akşam yemekli misafirimiz varsa çok telaşlı oluruz. En başta iyi ağarlayacak mıyız?, yaptığımız yemekler beğenilecek mi?, sofra düzenimiz iyi olacak mı, evin temizliği ne durumda? ve daha birçok soru ile uyanırız. Hatta geceden uyuyamayanlar bile olabilir. Özellikle de ilk defa akşama yemekli misafir ağarlayacaklar…Sabah erkenden kalkılır. Öncelikle yemek için gerekli malzemeler alınmak üzere markete gidilir. Evin temziliğinden sonra mutfağa geçiir. Ta ki misafirler kapıyı çalana kadar 🙂 … Ben de sizlere yardımcı olmak adına ana yemeğinden tatlısına elimden geldiğince bir menü hazırladım. Sizlere yardımı olacağını düşünüyorum. Tabi hepsini yapmak zorunda değilsiniz. Sizler istediğinizi seçip, yapabilirsiniz. Yemeklerin tarifleri resimlerin altında verdiğim linklerde… Şimdiden hepinize kolay gelsin…
1

İlk olarak her Türk sofrasında olduğu gibi bir çorbayla başlayalım istedim. Hem mideyi yumuşatmak adına hem de kültürümüz adına yine bize yakışan bir çorba tarifi vermek istedim. Bu yüzden de Ezogelini tercih ettim.

Ezogelin Çorbası
ezogelin-corbasi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/ezogelin-corbasi/

Çorbadan sonra iki tane ara sıcak ayarladım bunlardan biri sürekli yaptığımız ve gayet pratik olan kabak mücver diğeri de yeni yeni sofralarımızı süsleyen paçanga böreği… Yalnız bir uyarı yapmadan geçmek istemiyorum. Böreğinizi hazırlayıp, kızartma işini misafirleriniz çorbaları içerken yaparsanız. Sıcacık bir sunum yapmış olursunuz.

Kabak Mücveri
kabak-mucver
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/kabak-mucveri-yapilisi/

Paçanga Böreği
pacanga-boregi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/pacanga-boregi-tarifi/

Evet masanızda başlangıcından tatlıya kadar durabilecek. Her yemekle iyi giden bir de meze olmalı değil mi? Bunun için de sizlere yapımı pratik bir meze tarifi vermek istedim ki zamanınızı almasın.


Sponsorlu BağlantılarYoğurtlu Havuç Mezesi
yogurtlu-havuc-mezesi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/yogurtlu-havuc-mezesi-tarifi/

Evet masanın en önemli tadına geldi sıra… Ana yemeğe… Acaba et mi olsa? Ya da tavuk mu yapsam? Bence bunları hiç düşünmeyin. Türk mutfağının en güzel lezzetlerinden birini verdim size… Genellikle de misafir için tercih edilen bir yemektir. Kıymalı olmasından dolayı da endişelerinizi azaltır. Et yumuşak oldu mu? Tavuk güzel piştimi? diye düşünene kadar yapın Karnıyarığınızı içiniz de rahat olsun.

KARNIYARIK
karniyarik
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/karniyarik-yapilisi/

Bu enfes ana yemeğin yanına güzel de bir pilav olmalı… Bunun için sade pilav da uygundur. Ama ben pilavın biraz daha renkli olmasını istedim ve ona göre bir tarif verdim.

Garnitürlü Ve Mısırlı Pirinç Pilavı
garniturlu-misirli-pilav
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/garniturlu-misirli-pilav-tarifi/

Tabiki yediğimiz tatların arasında taze bir salata olmadan da olmaz. Sizlere taze yeşilliklerle yapılan ve hemen hemen her yemeğin yanına iyi giden bir de salata tarifi vereyim. Yalnız salatanın sosunu yine yeneceği zaman koyun ki sörpümesin.

Akdeniz Salatası
akdeniz-salatasi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/akdeniz-salatasi-tarifi/

Bu enfes masanın en sonunda lezzetli bir de tatlı olmalı… Tabiki o da Türk geleneklerine uygun olmalı diye düşünüyorum. Ve kendi mutfağımızın en güzel tatlılarından birinin tarifini veriyorum. Yapımı da yorucu değil…

Revani Tarifi
revani
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/revani-yapilisi/

Sizlere elimden geldiğince güzel bir menü sunmaya çalıştım. Umarım hoşunuza gitmiştir. Ve de işinize yarar… Herkese tekrardan kolay gelsin ve de afiyet olsun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.