Misafir İçin Akşam Yemeği Menüsü 2

26.11.2015
59.291
Misafir İçin Akşam Yemeği Menüsü 2

Misafir İçin Akşam Yemeği Menüsü 2
Misafir geleceği zaman insan biraz stresli oluyor. Ne yapsam daha iyi olur, ya sevmedikleri birşey olursa veya da yemeğimi tutturamazsam diye baya bir stres yaparız. Ben de bugün sizleri biraz rahatlatmak adına bir menü hazırladım. Bu menüde kendi misafirlerime sık sık yaptığım lezzetler var. Hepsi de oldukça beğeni alıyor. Hem öyle çok yorucu da değil. Verdiğim tariflerin yanına kolay mezeler ekleyebilirsiniz. Bir de tabi ki salata vermedim. Sizler zevkinize göre istediğiniz salatayı ekleyin. Tabi ki menümüz öncelikle içimizi ısıtacak bir çorba ile başlıyor. Ardından ana yemek ve tamamlayıcısı pilav geliyor. Bu arada masamızda bir de zeytinyağlı olmalı diye düşündüm. En son tatlıyı da hafif bir tatlı olarak verdim. Baştan da söylediğim gibi sizler kolay bir veya iki tane meze ekleyebilirsiniz. Salatamızı da unutmayalım. Buyurun bakalım menümüze umarım dener ve misafirlerinize beğendirirsiniz. Hepinize şimdiden kolay gelsin.
menu

Öncelikle bir çorba ile başlayalım ki hem içimiz ısınsın. Hem midemiz yumuşasın. Bunun için Türk mutfağının en güzel çorbalarından birini seçtim. Gerçekten çok lezzetli oluyor.
Havuçlu Patatesli Mercimek Çorbası:
havuclu patatesli mercimek corbasi
TARİFİ İÇİN:
https://www.oktayustayemektarifi.net/havuclu-patatesli-mercimek-corbasi-tarifi/

Ana yemek olarak hem görüntüsü hem de tadı çok güzel olan bir yemek tercih ettim. Gerçekten çok lezzetli oluyor. Et yerine köfte kullanmakta daha iyi çünkü bazı etlerin pişmesinden dolayı sorun olabiliyor. Ama bu lezzetli yemekte hiç risk yok.
Köfteli İslim Kebabı:
kofteli islim kebabi
TARİFİ İÇİN:
https://www.oktayustayemektarifi.net/kofteli-islim-kebabi-tarifi/


Sponsorlu BağlantılarTabiki bu lezzetli ana yemeğin tamamlayıcısı olmazsa olmaz. Bu da lezzetli bir pilav olabiir diye düşündüm ve yapılış olarak pratik olanını tercih ettim.
Pirinç Pilavı:
sade pirinc pilavi
TARİFİ İÇİN :
https://www.oktayustayemektarifi.net/pirinc-pilavi-tarifi/

Lezzetli soframızda bir de zeytinyağlı olmadan olmaz diye düşünüyorum. Buzluktaki barbunyaları çıkarmanın tam zamanı derim. Tabi ki dilerseniz hazır konserve de kullanabilirsiniz.
Zeytinyağlı Barbunya:
zeytinyagli barbunya
TARİFİ İÇİN:
https://www.oktayustayemektarifi.net/zeytinyagli-barbunya/

Bu lezzetli yemeklerden sonra lezzetli bir de tatlı olmazsa olmaz. Ben bu menüden sonra hafif bir tatlı tercih ettim. Hem sütlü hem de şerbetli gerçekten hafif ve çok lezzetli bir tatlı…
Etimek Tatlısı:
etmek tatlisi
TARİFİ İÇİN:
https://www.oktayustayemektarifi.net/etimek-tatlisi-tarifi/

Evet elimden geldiğince güzel bir menü hazırlamak istedim. Daha doğrusu benim sık yaptığım ve herkesin çok severek yediği tarifleri koydum. Hepsini gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Gerçekten lezzetli oluyorlar. Hepinize tekrardan kolay gelsin diyorum ve misafirlerinizle beraber afiyetle yemeniz dileğiyle…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.