Çay Saati Menüsü 2

16.04.2015
33.485
Çay Saati Menüsü 2

Çay Saati Menüsü 2
Evet hanımlar başka bir menüyle daha karşınızdayım. Yarına misafiriniz var neler yapsam diye düşünmekten sizleri biraz olsun yine kurtarmak istedim ve benim yaptığımda beğenilen birkaç tarifimi sizlere vermek istiyorum. Tuzlusundan tatlısına güzel bir çay saati tabağı hazırlamak istiyorsanız bu menüye mutlaka bakın derim. Öncelikle tabakta iki tatlı, iki tuzlu bir tane de çay saatlerinin vazgeçilmez lezzetlerinden olan salata tarifi verdim. Yaparken biraz yorulabilirsiniz. Fakat sonucu gördüğünüzde ve misafilerinizden beğeni aldığınızda bütün yorgunluğunuzu unutacaksınız. Unutmadan söyleyeyim. Fazla yapın, çünkü aileniz de bu menüyü çok sevecek. Tariflere resimlerin altına koyduğum linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin. Herkese afiyet olsun.

2

Evet gelelim ilk tarifimize ilk önce tatlılardan başlayalım dedim ve benim de çok sevdiğim, günlerimde sıklıkla yaptığım bir tarifi verdim. Yapımı sanıldığı kadar zor olmayan. Tarçın ve elmanın muhteşem uyumunun tatlı hamurla birleştiği Elmalı Turta dan bahsediyorum. Emin olun tadan herkes bayılacak. Hadi bakalım hanımlar kolay gelsin.

ELMALI TURTA:
elmali-turta
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/elmali-turta-yapilisi/

Gelelim ikinci tatlı tarifimize buda gayet pratik ve lezzetli bir kurabiye tarifi… Özellikle çayın yanında çok iyi giden ve ağızda dağılan bu kurabiyeyi. Damla çikolatalı olmasından dolayı da çocuklar çok seviyor. Tam bir çay saati kurabiyesi. Anlattıklarından da anlayacağınız üzere Damla çikolatalı kurabiye tarifini veriyorum sizlere… Kolay gelsin.

DAMLA ÇİKOLATALI KURABİYE:
damla-cikolatali-kurabiye
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/damla-cikolatali-kurabiye-yapilisi/


Sponsorlu BağlantılarŞimdi sıra tuzlularda… Onları da sizleri fazla yormayacak ama çok da lezzetli olacak tarifler arasından seçtim. Evet ilki bir poğaça… Ama alışagelmiş poğaçalardan değil… Sakallı poğaça tarifi… Adına bakıp, bu ne demeyin. Sakalları maydanozlardan oluşuyor 🙂 . Çok lezzetli. İçinde peynir kullanılmasından dolayı da enfes oluyor. Öncelikle şekli bakımından misafirlerinizin dikkatini çekecektir. Daha sonra da tadına bayılacaklar.

SAKALLI POĞAÇA:
sakalli-pogaca
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/sakalli-pogaca-tarifi/

İkinci tuzlumuzda gayet basit bir tarif… Tadı ise muhteşem. Hazır yufkadan yapılan içinde patates olan… Pataesli gül böreği… Dilerseniz iç harcını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Örneğin patatesin yanına kıyma ekleyebilirsiniz. Ya da sade peynirli yapabilirsiniz. Sizin zevkinize kalmış. Ama emin olun her türlü çok lezzetli oluyor.

PATATESLİ GÜL BÖREĞİ:
patatesli-gul-boregi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/patatesli-gul-boregi-tarifi/

Tabiki de hanımların günlerinin vazgeçilmez lezzetlerinden birini de unutmadım. Evet doğru tahmin 🙂 . Patates salatası tarifi… Ben çay saatlerinde tabaklarımda mutlaka ya kısır ya da patates salatası bulunduruyorum. Alışkanlık diyelim. Bugün sizlere patates salatasının tarifini vermek istedim. Çünkü kısır tarifini ilk çay saati menüsünde vermiştim.

PATATES SALATASI:
patates-salatasi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/patates-salatasi-yapilisi/

Evet bütün tarifleri verdiğimize göre uygulamaya geçme zamanı geldi diye düşünüyorum. Hepinize kolay gelsin. Eminim ki sizleri fazla zorlamayacak tarifler bunlar. Hepsini yaptıktan sonra tek yapmanız gereken tavşan kanı ayınızı demlemek ve misafirlerinizi beklemek. Tekrardan hepinize kolay gelsin…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.