Bayram İçin Yemek Tarifleri

07.09.2016
22.493
Bayram İçin Yemek Tarifleri

Bayram İçin Yemek Tarifleri

Kurban bayramına sayılı günler kala sizlere bayramda yapabileceğiniz birkaç et ve sakatat yemeğinin tarifini vermeden geçmek istemedim. Özellikle en sık yapılanları tercih ettim. Malum bayramlarda yemekli misafir de çok oluyor. Özellikle de kurban bayramlarında… Bayramın süresi de uzun olunca insanlar birbirlerine rahatlıkla gidip geliyorlar. Size vereceğim bu lezzetli tariflerin hepsi denendi ve çok beğenildi…
Sizler de misafiriniz gelecek ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımı okumanızı tavsiye ediyorum. Bayram günü sizlere biraz yardımım olursa ne mutlu bana…
Herkesin evinde bu süre zarfında az veya çok et olacak… Ya kendiniz keseceksiniz, ya da eşiniz dostunuz getirecek… Bu etlerle ne yaparım diye düşünmeye başladığınızda sizlere yardımcı olmak istedim.
Kurban bayramı paylaşım bayramıdır. Kurban kesilir ve çoğu ihtiyaç sahibi insanlara, eşe, dosta dağıtılır. Anlamı da budur zaten…
Çoğu kişi kurban eti yemese de, aslında yapılabilecek lezzetli tariflerle çok da güzel yenir. Bu gün sizlere sadece et değil, ciğer ile ilgili de tarifler verdim. Malum elimizde sakatat da olacak… Neyse konuyu çok uzatmadan tariflerime geçmek istiyorum. Hepinize şimdiden hayırlı ve mutlu bayramlar. Ve tabi ki kolay gelsin.
Bu arada tariflerimize ulaşmak için resimlerin altındaki linklere tıklamanız yeterli olacaktır.

bayram-yemekleri

İlk olarak, kurban bayramının olmazsa olmazı ile başlamak istedim. Kurban kesilip, eve gelindiğinde daha sabahtan evlerde kokusu olan ve kahvaltıda yenilmeye başlanan çok lezzetli bir tarifimiz var. Kurban bayramı kavurmasız olmaz değil mi?
KURBAN KAVURMASI
kurban kavurmasi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/kurban-kavurmasi-tarifi/

İkinci yemeğimiz de Türk mutfağının önemli et yemekleri arasında yerini alanlardan. Hem dana hem de kuzu eti ile yapabilirsiniz.
TAS KEBABI
tas kebabi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/tas-kebabi-yapilisi/


Sponsorlu BağlantılarAraya lezzetli bir ciğer tarifi sokalım derim. Görüntüsüyle, sunumu ile ve tabi ki de tadı ile çok seveceğiniz bir lezzet… Yaparken biraz yorulsanız da yerken tüm yorgunluğunuzu unutacaksınız.
KUZU CİĞER SARMA
kuzu ciger sarma
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/kuzu-ciger-sarma-tarifi/

Kurban bayramı dendiğinde olmazsa olmazlardan bir yemeğimiz daha var. O da tabi ki de yahni. Gelin şöyle lezzetli bir papaz yahnisi yapalım.
PAPAZ YAHNİSİ
papaz yahnisi
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/papaz-yahnisi/

Hem hafif, hem de lezzetli bir et yemeği arıyorsanız tam sizlere göre bir haşlamamız var sırada… Çok sağlıklı ve çok da lezzetli oluyor.
KUZU İNCİK HAŞLAMA
kuzu incik haslama
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/kuzu-incik-haslama-tarifi/

Tandır, yavaş yavaş pişen, tadı da çok lezzetli olan bir yemek. Kuzu eti adeta lokum gibi oluyor. Kurban etlerinizi bu şekilde de değerlendirebilirsiniz.
KUZU TANDIR
kuzu tandir
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/kuzu-tandir-tarifi/

Son olarak güzel bir ciğer tarifimiz daha var sırada… Hem çok lezzetli oluyor, hem de çok hafif… Ciğerin sağlığa faydalarını da biliyorsunuzdur. Eğer elinizde bol bol ciğeriniz varsa bu tarifimizi mutlaka yapmanızı öneriyorum.
CİĞER SOTE
ciger sote
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/ciger-sote-tarifi/

Elimden geldiğince bu bayram sizlere yardımcı olmaya çalıştım. Umarım da olurum. Tekrardan söylemek isterim. Verdiğim tariflerin hepsi denendi ve hepsi çok beğenildi… Tekrardan sizlere sağlıklı huzurlu bayramlar diliyorum ve kolay gelsin diyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.