Değişik Lezzetlerde Kek Tarifleri

22.05.2015
9.856
Değişik Lezzetlerde Kek Tarifleri

Değişik Lezzetlerde Kek Tarifleri
Hanımlar çay saatlerimizin ve hanımlar arası günlerimizin vazgeçilmez lezzetleri keklerdir. Kek yaparken, acaba tam tutucak mı? güzel kabaracak mı? Tadı nasıl olacak? Misafirlerim beğenecek mi? derken baya düşüncelere dalarız. Halbuki keki yapmak oldukça kolaydır. Püf noktalarını bildikten sonra hepimiz çok güzel kekler yapabiliriz. Bence en önemli püf noktası un ve kabartma tozunu eleyerek koymaktır. Vereceğim kek tariferi, sizleri kafanızdaki sorulardan kurtaracak… Çünkü hepsi denenmiş ve çok beğeni almış tarifler. Benim en sık yaptığım kekleri peylaştım sizlerle… Yapılışları oldukça pratik… Birkaç tane alternatif sunarak, farklı lezzetlerde kek tarifleri sundum. Umarım dener ve beğenirsiniz. Daha doğrusu misafirlerinizi ve ailenizi mutlu edersiniz. Keklerimizin tariflerine altlarında verdiğim linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

7

 

İlk kekimiz,, çğu hanımın bilmediği, çok lezzetli bir kek tarifi… Tatlı olarak yaptığımız pudingi toz halindeyken kekimize karıştırıyoruz ve harika bir aroma elde ediyoruz. Ben çok sık yapıyorum. Çok da beğeni alıyor. Sizlerinde beğeneceğinizi umarak paylaşmak istedim.
PUDİNGLİ KEK:
pudingli-kek
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/pudingli-kek-tarifi/

 

İkinci kekimiz de çok kolay yapılan bir kek tarifi… Genellikle hanımların en çok tercih ettiği keklerin başında geliyor. Ben de çok sık yapıyorum. Çok güzel kabarıyor ve çayın yanında harika gidiyor.
PRATİK MOZAİK KEK:
pratik-mozaik-kek
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/pratik-mozaik-kek-tarifi/

 

Gelelim üçüncü tarifimize, bence her bayanın bilmesi gereken ve kek tariflerinin başında olması gereken bu tarif, tabi ki de sade kek tarifi… Öncelikle çok güzel kabardığını ve tadının tam olduğunu söylemek istiyorum. Evde çocuklar tatlı bir şeyler istediğinde mutlaka bu kekimi yapıyorum. Ailece çok seviyoruz. Umuyorum ki sizler de beğeneceksiniz.
SADE KEK:
sade-kek
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/sade-kek-yapilisi/


Sponsorlu Bağlantılar 

Dördüncü kekimizin en büyük özelliği görüntüsü… Gerçekten çok güzel gözüken ve tadı harika olan bir kek. Görüntüye bakıp, zordur demeyin. Yapılışı oldukça kolay. Siz bile fırından çıktıktan sonra hayran kalacaksınız. Misafirlerinize bu keki ikram ettiğinizde hepsi çok beğenecekler.
ZEBRA KEK:
zebra-kek
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/zebra-kek-tarifi/

 

Bir diğer kekimiz de havuçlu ve cevizli kek tarifimiz… Havucun kendine has tatlı tadını zaten tatlılara çok yakıştırıyorum. Kekte de çok lezetli oluyor. Cevizle beraber çok güzel bir ikili oluşturuyorlar. Bu keki özellikle çocuklar çok seviyor.
HAVUÇLU VE CEVİZLİ KEK:
havuclu-cevizli-kek
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/havuclu-ve-cevizli-kek-tarifi/

 

Son tarifimiz, Oktay Usta’dan… Çok lezzetli ve tarifi birebir tutuyor… Islak olması pasta tadı da veriyor. Misafirlerinizin hayran kalacağı bir kek diyebilirim. Bunun da yapılışı oldukça pratik. Ailenizin de favorisi olmaya aday. Buyrun tarifine…
ÇİKOLATALI ISLAK KEK:
cikolatali-islak-kek
TARİFİ:
https://www.oktayustayemektarifi.net/oktay-usta-cikolatali-islak-kek-tarifi/

Evet hanımlar yine birkaç tarifle çay saatlerinize yardımcı olmaya çalıştım. Umarım da olmuşumdur. Baştan da söylediğim gibi tarifler denenemiş ve çok lezzetli kekler… Sevdikleriniz için kolaylıkla yapabileceğiniz tarifler. Tekrardan hepinize kolay gelsin diyorum. Afiyetle yemeniz dileğiyle…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. meral dedi ki:

    Kekleriniz çok güzel görünüyorlar elinize sağlık.

    1. admin dedi ki:

      Teşekkür ederiz 🙂 .